FİGPusula

5. #FİGPusula “Geleceğine Evden Yön Ver” Yoğun İlgiyle Gerçekleşti

Bu yıl 11-12 Kasım tarihleri arasında #FİGPusula markasının beşincisini “Geleceğine Evden Yön Ver” adı altında gerçekleştirdik. Bu yıl düzenlediğimiz etkinliğin birinci gününde Gazateci / Yazar, Duygu Merzifonluoğlu ve Girişimci Ali Denizci, ikinci gününde ise İnterrail Kurucusu / Gezgin Bestami Köse ve Sunucu Burak Gerçek yer aldı.

İlk gün oturumları Duygu Merzifonluoğlu’nun konuşmaları ile başladı. Kariyer hayatının başlangıcından ve tecrübelerinden bahseden Duygu Hanım şu an olduğu insanın geçmişte yaşadığı ve yaptığı şeylerden oluştuğunu dile getirdi. İlk gün oturumları Duygu Hanım’dan sonra Ali Denizci ile devam etti. Ali Bey, hayata dair görüşlerini bu zamana kadar yaşadıklarından ve edindiği tecrübelerden yola çıkarak anlattı. Devamında girişimi olan “Deliler Kahvehanesi” sinden bahsederek girişimde bulunmak isteyenlere “Para kazanın ancak bunu cebinize koyun, gönlünüze değil.” tavsiyesinde bulundu. İlk gün oturumları katılımcılardan gelen sorularla son buldu.

#FİGPusula ikinci gün oturumlarına da yoğun ilgiyle devam etti. İkinci gün oturumları Burak Gerçek’in muhabirlik hayatından bahsetmesiyle başladı. Bosna Hersek’te geçirdiği zor günleri anlatmayla devam eden Burak Bey gençlere; insan tanımanın, çevre kazanmanın önemli olduğunu ve meslek hayatında inatçı olmamızı, başarısızlığı kabul etmek yerine her zaman üstüne gitmemiz gerektiğini söyleyerek tavsiyelerde bulundu. Burak Bey’in konuşmaları soru-cevapla son bularak etkinliğimiz Bestami Köse ile tüm hızıyla devam etti. Bestami Bey, gezgin olmaya ilk kez nasıl karar verip hayatının bu yönde nasıl şekillendiğinden bahsederek konuşmalarına başladı. Gezdiği ülkelerden, şehirlerden anıları ile konuşmasına devam eden Bestami Bey, seyahat etme kültürünün gelişmesinin önemli olduğuna değindi. Bestami Bey son olarak kurucusu olduğu İnterrail oluşumundan bahsederek konuşmalarını sonlandırdı.

Böylelikle FİGPusula “Geleceğine Evden Yön Ver” etkinliği, yoğun ilgi ve memnuniyetle sonlandı. Tüm konuklarımıza ve katılımcılarımıza Fikir ile Gelecek ailesi olarak içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Başa dön tuşu