KariyerSinema

Kariyerinize Yol Gösterecek Başarı ve Motivasyon Konulu 7 Film

Hayatımızı olumlu yönde etkileyecek olan bazı Başarı ve Motivasyon Konulu filmler vardır. Bu filmler izleyicisini etkiler ve izleyicisine yol gösterici niteliktedir. İzlemiş olduğum bu filmlerin sizlerin de ufkunuzu açarak hayatınıza olumlu bir katkı sağlayacağını düşünüyorum. İlginç hikayelere yer verilen bu filmleri izleyip evde olduğunuz bu vakitleri değerlendirebilirsiniz. İşte kariyerinize yol gösterecek başarı ve motivasyon konulu 7 film!

  • The Pursuit of Happyness – Umudunu Kaybetme (IMDB Puanı: 7,9)

Listeye Will Smith’in canlandırmış olduğu kişisel gelişim konulu bir film ile başlamak istedim. Filme Chris Gardner’ın hikayesi konu oluyor. Chris Gardner eşinden boşanmış ve çocuğuyla birlikte yaşayan bir adamdır. Daha iyi para kazanacağı işlerin peşinden gider ve daha güzel bir hayat için umudunu yitirmeden çabalar. Ödül almış olan bu yapımı izlememiş olanlar vakit kaybetmeden izlemeli. 

  • The Social Network – Sosyal Ağ (IMDB Puanı: 7,8)

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in hayatını ve Facebook’un nasıl ortaya çıktığını anlatan, girişimci olmak isteyenlere ilham veren filmler arasında. 

  • Into The Wild – Özgürlük Yolu (IMDB Puanı: 8,1)

Lüks ve rahat bir hayattan vazgeçip vahşi bir hayatta temiz havayla ve doğayla yaşamayı seçmek  belki de gerçek anlamda “yaşamaya” giden bir yol olabilir. Hayatın monotonluğuna bir ara veren ve özgürce bir yaşam seçen Christopher McCandless’ın hikayesi izlerken sizi etkileyecek. 

“Özgürlük ve sade güzellik, yanından geçip gidilmeyecek kadar güzel.”

  • The Intern – Stajyer (IMDB Puanı:  7.1)

Robert De Niro ve  Anne Hathaway’in Oscar ödülü alan oyuncular olarak filmin başrollerindeler. Ödül alan film yapımcısı Nancy Meyers bu dramatik komedisinde jenerasyonlar arasındaki çatışma da ele alınıyor. Bu filmi izlerken yeri geldiğinde duygusal anlar yaşayıp yeri geldiğinde de bolca güleceksiniz. 

 Filmin mottosu: “Tecrübe asla eskimez.”

  • The Shift – Değişim (IMDB Puanı: 8.3)

Dr. Wayner Dyer, birlikte çalıştığı insanlara film boyunca rehberlik ediyor. Bu film, yaşamımızda bulunduğumuz yerin, aslında olmak istediğimiz yer olup olmadığını bizlere sorgulatıyor. Her insanın kendi içine dönmesini, iç sesini dinlemesini ve kendisini gerçekleştirmesinin peşinde olmasını sağlıyor. Filmde yer alan bazı tavsiyeler sizlere yol gösterici olacak. 

  • The Bucket List – Şimdi ya da Asla (IMDB Puanı: 7.4)

Jack Nicholson ve Morgan Freeman’ın oynadığı bu filmde iki arkadaşın rotalarını belirleyip yapmak istediklerinin peşinden koştukları bir hikayeyi ele alıyor. Yaşınız kaç olursa olsun hayattan tat almaya çalışarak yaşamanın keyfine varabilmeyi bizlere gösteriyor. 

  • Steve Jobs (IMDB Puanı: 7.2)

Apple şirketinin sahibi olan Steve Jobs’un azim ve hırs sonucunda başarıya ulaşmasını konu alan bir film. Genç birer girişimci olmak isteyen herkese ilham kaynağı olacak. 

FATMA KOYUPINAR

Diğer blog yazılarımıza göz atmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu