FİGBrands

#FİGBrands “Sektörün İçinde” yoğun katılım ile gerçekleşti!

Hakan Özdemir / Siemens

Hakan Bey konuşmasında siber güvenlik ve yazılımdan bahsetti. Aynı zamanda AI zeka, robotik sektörü, 5G internet hızı ve blockchain teknolojisine de değinerek dijitalleşen dünyada dijitalleşmenin insanı adaptasyona zorladığını ve dijitalleşen dünyada insanın yerinden de kısaca bahsetti.

Tarık Tüzünsu / Microsoft

Tarık Bey konuşmasında yöneticilik ve liderlik kavramlarını anlattı. Yöneticiliğin ünvandan ibaret olduğunu söyleyen Tüzünsu, davranış biçimi olan liderliğin ise birçok özelliği olduğunu vurguladı. En önemlisi ise kendini iyi ifade etmek olduğunu söyleyen Tüzünsu, hem kişinin kendisi için hem de iş hayatında çok önemli bir noktada olduğunu vurguladı. Aynı zamanda hayal gücüne de değinerek “Hayal kurmayan insan lider olamaz” diyerek konuşmasında vurguladı.

Can Osman Yıldırım / Aws

Can Bey konuşmasında alışmış olduğumuz konfor alanımızın dışına çıkarak risk almamız gerektiğini vurguladı. Ve bu vurgusunu da Amazon’un sahibinden örneklendirdi. Amazon’un sahibi hayalini gerçekleştirmek için risk alarak işini bırakmasıyla kendi işini kurduğu ve 26 yılda çok iyi bir noktada olduğunu vurguladı. 

Mercedes Benz kalite koordinatörü olan Gökçe Ulu ile 18 Mayıs ‘da etkinliğimizin 2. Gününe başladık. Gökçe hanım Mercedes ‘de çalışmak isteyen ve herhangi bir işe girerken mülakatlarda neler yapılmasının gerektiği, bu konuda kendimizi nasıl geliştirebileceğimiz konusuna değindi. Ulu, değerlerin ne kadar önemli olduğunu ayrıca o değerleri hayatımızla bütünleştirerek nasıl ifade ettiğimizin mülakatlarda önemli olduğunu belirtti. Bunun dışında Mercedes Benz ‘in çalışanlarına sunduğu sosyal faaliyetlerde, staj imkânlarından, Türkiye’de yaptığı önemli işlerden ve Mercedes Benz’in nasıl ortaya çıktığını da anlatarak bizi bilgilendirdi.

Etkinliğimizin 2. Konuşmasında bizlere Turkcell kurumsal müşteriler yönetimi satış müdürü Murat Külcü eşlik etti. Kendisi tutku, dürüstlük ve saygının iş hayatında ne kadar önemli olduğunu, Turkcell olarak 1440 dakikaya ( 1 gün içerisindeki toplam dakika ) hitap etmenin ne kadar önemli olduğunu, yeni gelecek olan 5G platformunun hayatımıza etki edeceği konulardan, 5G’nin hız gecikme ve kapasite anlamında daha iyi olacağından bunun dışından pandemi süreci ile uzaktan çalışma imkânlarına da değindi. Son olarak kendini geliştirmek isteyen üniversite öğrencilerine ve yeni mezunlara yönelik fırsatlarından bahsetti Murat bey 20’li yaşlarında ki bizlere ‘’Hayattaki en büyük zorluk, kim olduğunuzu keşfetmektir. İkinci en büyük şey bulduklarınızdan mutlu olmaktır.‘’ diyerek sonlandırdı. 

Etkinliğimizin son konuşmacısı olan Ford Otosan dış gövde tasarım yöneticisi ve aynı zamanda şuanda Sakarya Üniversitesinde doktora yapan Mithat Koç bizlere yurt dışı deneyiminin,  kendini geliştirmenin, alınan eğitimlerin ne kadar önemli olduğunu aktardı. Ford Otosan hakkında bize bilgi veren Koç, Ford ile Türkiye’de birçok ilke imza attıklarına ve hayatımıza girecek olan 5G ile ilgili şimdiden uzaktan kontrollü araçlar üzerinde yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Gelişen ve değişen dünya ile ilgili ‘’Yeni tüm gelişmelerin büyük yıkımları da aynı zamanda beraber getirir.’’ Sözünü vurgulayarak bizlere 5 ana tavsiyesini de vererek konuşmasını sonlandırdı. Koç’un hayatımızda hangi alanda olursa olsun bizi geliştirecek ve daha ileriye götürecek olan tavsiyeleri aşağıdaki verilmiştir.

  1. Pozitif olun.
  2. Esnek olun.
  3. Bağlı olun.
  4. Sabırlı olun.
  5. Öğrenmeye açık olun.

Etkinliğimizin gerçekleştirilmesini ve bize bu değerli etkinlikle kendimizi geliştirmemize olanak sağlayan #FİGBrands ekibimiz başta olmak üzere 2 gün boyunca bizlere eşlik eden değerli konuşmacılarımıza ve siz katılımcılarımıza teşekkür ederiz. Daha birçok etkinlikte yeniden sizlerle buluşmak dileğiyle..

Başa dön tuşu