FİGBrands

#FİGLive İş’te Girişim (İnci Abay Cansabuncu ve Yasin Oral)

Geldikleri noktaya ulaşmak için yaptıklarını ve yaşadıklarını bizlere aktarırken, geleceğe dair planlamalarımıza sektör bilgileriyle ışık tutan konuşmacılarımızla 3 Ocak 2021’de FİGLive İş’te Girişim etkinliğimizi gerçekleştirdik.

İlk konuşmacımız olan Gelecekteki Sen’den İnci Abay Cansabuncu, ilk olarak kendisinden bahsetti daha sonra ise etkinliğimize özel olan soruları cevaplandırdı. Girişim yaparken öncelikle düşüneceğiniz şey “Neye hizmet ettiğiniz” ve “Hangi kitleye yönelik şeyler yapacaksınız” sorularıyla bizlere farkındalık oluşturmaya çalıştı. Öğrencilik yıllarında da bazı şirketlerde kadrolu olarak çalıştığını bahseden İnci Hanım bizlere ana başlıklarıyla şu sözlerle ışık tuttu;

“İstediğiniz hayatı ancak ve ancak siz tasarlayabilirsiniz”

“Sektörleri araştırın ve ona göre adım atın. Bu adımlar sizi ileri atacaktır. Bu adımları atmak sizi daha az tedirgin biri haline gelecektir.”

Son olarak ise şu cümlesiyle etkinliği tamamladı: “Zaman en kıymetli şey ve bu günlerinizin değerini bilerek yaşayın.”

#FİGLive İş'te Girişim (İnci Abay Cansabuncu ve Yasin Oral)

Etkinliğimize Paribu’dan Yasin Oral ile devam ettik. Kendi deneyimlerinden bahsettikten sonra girişim yaparken hangi yolları izlemeliyiz sorusunun üzerine Yasin Bey, “Öncelikle asla girişim yapmam gerekiyor diye düşünmeyin, kendinizi şartlamayın, böyle bir zorunluluk yok. Herkes akışında ilerleyip yolunu buluyor” şeklinde bizlere cevap verdi.

Nasıl bu kadar yükseldiğini anlatırken ise “Sizlere saçma gelebilir fakat parayı asla düşünmeyin ne kazanırım ne getirir kısmını geri plana atın. İnsanları mutlu edebildiğinizi gördüğünüzde başarıya zaten ulaşacaksınız.” şeklinde bizlere maddi odakları işlerden önce hizmet sunduğumuz kişilerin mutluluğuna odaklanmamız gerektiğini konusunda tavsiye verdi.

Son olarak bizlere hayata dair verebileceği tavsiyeler üzerine konuşan Yasin Bey “Mutlaka bir dil öğrenin ve bunun üzerinde durun.” cümlesinin altını çizerek ve daha sonrasında chat kısmından gelen sorularla da interaktif bir etkinlik olan FİGLive “İş’te Girişim” yayınımız fotoğraf çekimleriyle sona ermiştir.

Tüm konuklarımıza, dinleyicilerimize ve görev alan üyelerimize Fikir ile Gelecek ailesi olarak teşekkür ederiz.

Başa dön tuşu
Kapalı