Fikir ile Gelecek, 2017 yılında Sakarya Üniversitesi’nde tamamen öğrencilerin insiyatifi ile öğrenci topluluğu olarak yola çıkmış ve 24 Aralık 2019 tarihinde Fikir ile Gelecek Derneği resmi olarak kurulmuştur. 

   

  MİSYONUMUZ


  Fikir ile Gelecek, öğrencilerin katılım ve paylaşımını esas alarak bilimsel, sosyal, kültürel, kişisel ve mesleki tüm alanlarda başarılı bir fikrin oluşumunda, geliştirilmesinde ve hayata geçirilmesinde bilgi ve araştırma temelini sağlamak, gerekli altyapı süreçlerini oluşturmayı ve geliştirilen bu fikri projeler ve organizasyonlar ile genç bireylere aktarmayı amaçlamaktadır.

   ETKİNLİKLERİMİZ

   MARKALARIMIZ


   FİGBrands: İş dünyasından ulusal ve uluslararası firmaların yöneticilerini üniversitede ağırlayarak tecrübelerini öğrencilerle buluşturmaktadır.

   FİGPusulaFikir ile Geleceğe Yön Verin mottosuyla farklı alanlardan isimlerin katılımıyla konferanslar düzenlemektedir.

   FİGSahne: Pandomim, tiyatro, konser gibi birbirinden farklı bir çok sahne sanatını üniversite öğrencileriyle buluşturmaktadır.

   FİGLive: FİGLive tkinlik serimizde dijitalleşen dünyanın verdiği kolaylıkla katılımcılarımıza ev konforunda faydalı ve eğlenceli dakikalar yaşatmayı amaçlıyoruz.

   BirlikteGelecek: Toplumda küçükten büyüğe tüm dezavantajlı bireyleri kapsayacak sosyal sorumluluk faaliyetleri yürütmektedir.

   İşindenGelecek: Yerel ve ulusal markalarla ikili anlaşmalar yaparak bünyelerinde gönüllü faaliyet gösteren kişilere bu firmalarda staj imkanı sağlamaktadır.

   BizimleGelecek: Fikir ile Gelecek olarak kişisel gelişim seminerleri, kitap okuma grupları, film grupları, ingilizce dil eğitimleri, diksiyon eğitimleri, proje yazma eğitimleri, teknik geziler vb. gibi kendi gelişimlerini sağlayabilecekleri etkinlikler düzenlemektedir.

   International: Fikir ile Gelecek Derneği olarak düzenlenen uluslararası etkinliklere katılıp, diğer organizasyonlarla ortak projeler gerçekleştirerek üyelerimizin farklı kültürlerden insanlarla iletişim kurmasını sağlar ve dil gelişimine katkıda bulunur.

    BİZE KATIL!

     

    Sosyal Medya Hesaplarımız:


    Twitter  •  Instagram  •  YouTube •  Facebook  •  LinkedIn  •  Pinterest  Spotify

     

    “Gelecek, Fikir ile Gelecek!”

    Başa dön tuşu