Kariyer

Her Şey Sizden Başlar

Bu cümle aslında her şeyi özetliyor. Harekete geçmeden önce kendinize zaman ayırın. Vücudunuzu dinleyin, dinlenin. Şu an dünya olarak zor bir dönemden geçiyoruz. İçinizdeki, ruhunuzdaki ve zihninizdeki kaosa son vererek ilerlemek bizim için altın değerindedir. Bu yüzden bu mecburi tatilde kendinizi şımartmak ve sağlığınızla ilgilenmek ilk önceliğiniz olmalıdır.

Evde Geçireceğiniz Vakti Planlayın

Evde geçireceğiniz zamanları yapacak olduğunuz aktivitelere göre bölün. Kahvaltı, televizyon, kitap okuma ve kişisel bakım gibi. Kendinize günlük planlar çıkartmanız için gün içerisindeki vaktinizi daha verimli, dolu ve sıkılmadan geçirmenize yardımcı olacaktır.

Yeni Fikirler Geliştirin

Tatil günleri yaratıcılığımızın arttığı dönemlerdir. Enerjimizin yüksek olması gereken günler. Enerjimizi arttırdığımızda zihnimizdeki tıkanıklıklarımızı açtığımızda düşüncelerimizde akmaya ve bize yol göstermeye başlar. İşte böyle süreçlerde gerek okul gerekse özel hayatımızda bize fayda sağlayacak fikirleri belirlemek daha da kolay olacaktır. Bunun için yaşadığımız her anın farkına vararak, ilham alarak ilerlemeye odaklanın.

Unutmayın ki okuduğunuz bir kitap, dinlediğiniz bir müzik ya da izlediğiniz bir film size farklı düşünceler katabilir ve belki de hayatınızı değiştirebilir.

Beslenmenize Dikkat Edin

Şu an ki büyük sorunlardan biri de evde can sıkıntısından sürekli sağlıksız ve paketlenmiş ürünlerle beslenmedir. Bu konuya olduğundan daha çok dikkat etmemiz gereklidir. Elbette herkesin gün içerisindeki öğün sayısı ya da yemek yeme alışkanlıkları farklıdır. Sizlere burada uzun uzun diyet listeleri vermeyeceğim korkmayın. Fakat dışardaki hastalıktan korunmaya çalışırken evde kendi sağlığınızla oynamayın. Yazının en başında da dediğimiz gibi gününüzü ne kadar dolu geçirirseniz yemek yemeniz belirli saatler içerisinde ve belirli öğünler halinde olacaktır.

Vaktinizi İyi Değerlendirin

Hepimiz evdeki vaktimizi en iyi ve en eğlenceli şekilde geçirmek isteriz. Evde geçireceğimiz bu vakitlerde kitap okuyabilir, film izleyebiliriz. Okuyacağımız kitap, ‘’en çok satanlar‘’ ya da dünya klasiklerinden biri olabilir. Yeter ki sizin zihninizi berraklaştıracak ve gelişiminizi besleyecek nitelikte olsun. İzleyeceğiniz filmlere yine karar vermek sizin elinizde, birçok dalda ödül almış bir filmde izleyebilirsiniz, romantik komedi, korku gibi filmlerde. Bu tamamen sizin ilgi alanınıza bağlıdır. Fakat yine de hızlı bir başlangıç yapmanız için en çok satan kitapları ve Oscar ödüllü bazı filmleri listeledik.

En Çok Satan Kitaplar

  • Bir Ömür Nasıl Yaşanır? Hayatta Doğru Seçimler İçin Öneriler – Prof. Dr. İlber ORTAYLI
  • Momo – Michael ENDE
  • İçimizdeki Şeytan – Sebahattin ALİ
  • Olağan Üstü Bir Gece – Stefan ZWEİG
  • Hayvan Çiftliği- George DRWELL

Oscar Ödülü Almış veya Aday Olmuş Filmler

  • Aşk – 1 Oscar Ödülü – 101 Ödül – 129 Adaylık
  • Hayat Ağacı – 3 Oscar Adaylığı – 105 Ödül – 91 Adaylık
  • Siyah Kuğu – 1 Ockar Ödülü – 104 Ödül – 209 Adaylık
  • Pon’ın Labirenti – 3 Oscar Ödülü – 103 Ödül 72 Adaylık
  • Milyoner – 8 Oscar Ödülü – 153 Ödül – 90 Adaylık

ŞEYMANUR DÜBÜŞ

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu