BizimleGelecek

Sakarya Üniversitesi Toplulukları Ortak Bildirisi

Fikir ile Gelecek öncülüğünde bir araya gelen 16 öğrenci topluluğu Suriye’de gerçekleşen hain saldırıya ortak tepki vererek devletinin ve ordusunun yanında olduğunu vurguladı.

“Bizler Sakarya Üniversitesi’nde bulunan öğrenci toplulukları olarak dün Suriye’nin İdlib bölgesinde kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’mize yapılan hain saldırının kabul edilemez olduğunu özellikle belirtiyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve yüce milletimize başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz.

Bölgede Türkiye Cumhuriyeti’nin meşru hak ve çıkarlarını görmezlikten gelme, yok sayma, hesaba katmama yönündeki tüm girişimleri, hesapları şiddetle kınıyor, bu yönde siyaset yürüten kim olursa olsun her hal ve şartta karşı olduğumuzu en açık şekilde ifade ediyoruz.
Bu tehditler karşısında bu vatanın her bir ferdi, Türkiye’nin geleceği için daha çok çalışacak, daha çok üretecektir. Gün sessiz kalma değil, milli birlik ruhuyla, bir ve beraber olarak ses verme günüdür. Öte yandan bütün öğrenci arkadaşlarımızı, özellikle sosyal medyadaki bilgi kirliliği ve provokasyonlara karşı dikkatli olmaya çağırıyoruz.

Bu anlamda Sakarya Üniversitesi öğrencileri olarak Suriye’de, Türkiye’nin hiçbir baskıya boyun eğmeksizin meşru haklarını koruyacak kudrete sahip olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz. Yukarıda sıraladığımız görüşler temelinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin, milletimizin hak ve menfaatlerini korumak amacıyla alacağı her kararı ve attığı her adımı sonuna kadar desteklediğimizi, her hal ve şartta bu ortak duruşumuzun kararlılıkla devam ettirerek devletimizin yanında olacağımızı bildiririz.”

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı