Sinema

Soğuk Kış Günlerinde İçinizi Isıtacak 5 Mükemmel Film

Yılın en muhteşem zamanları olan kış aylarına giriş yapmış bulunmaktayız. Aralık ayını neredeyse yarıladık, zorluklarla dolu bir yıl olan 2020 yılının da sonuna gelmiş sayılırız. Bu günlerde bir battaniye altına girip sıcak çikolatanızı alıp sevdiklerinizle birlikte izleyebileceğiniz, içinizi ısıtacak, tam aralık ayını yansıtan, ışıl ışıl 5 mükemmel film listesi işte karşınızda!

1) Love Actually

Love Actually film,Love Actually film izle

2003 İngiltere yapımı Love Actually, Noel yaklaşırken Londra’da yaşanan 8 farklı çiftin aşk hikayesini farklı perspektiflerle anlatan bir romantik komedi filmidir. Filme süslenmiş çam ağaçları, hediye paketleri, ışıl ışıl olan sokaklar da bol bol renk katıyor. Senaristliğini ve yönetmenliğini Richard Curtis yapmıştır. Filmde Hugh Grant, Alan Rickman, Keira Knightley, Colin Firth, Emma Thompson gibi usta isimler yer almaktadır.

2) The Holiday

the holiday film

2006 ABD yapımı olan The Holiday başrollerinde Kate Winslet, Cameron Diaz, Jude Law ve Jack Black yer almaktadır. Film yılbaşı zamanı kalbi kırık olan iki farklı ülkedeki iki kadının Noel tatili için evlerini takas etmeleri ile başlar. İki karakteri de hiç hesaba katmadıkları şeyler beklemektedir, film bu 2 haftada gerçekleşen olayları anlatan sıcacık bir romantik komedi filmidir. Yönetmenliğini ve senaristliğini Nancy Meyers yapmıştır.

3) Home Alone Serisi

home-alone film

Klasiklerden devam ediyoruz! Home Alone serisi ilk olarak 1990 yılında yayınlanmış ve gördüğü ilgiden sonra devam filmleri gelmiştir. Filmin başrollerinde Macaulay Culkin, Joe Pesci ve Daniel Stern bulunmaktadır. İlk film olan Home Alone, yılbaşı gezisine çıkan ailesi tarafından evde unutulan zeki ve kurnaz bir çocuk olan Kevin, evlerine girmek isteyen iki hırsızı film boyunca alt etmeye uğraşır. 1992 yılında gelen devam filmi ‘Home Alone 2: Lost in New York’ filminde ise yine aynı başrol oyuncularının yanı sıra Donald Trump gibi isimler de yer alır. Film çekimlerinde kullanılacak olan bir otelin sahibinin Donald Trump olması sebebiyle Trump, otelini kullanma şartı olarak kendisinin filmde görülmesini istemiş ve bu şekilde yaklaşık 15-20 saniyelik bir rol ile filme dahil olmuştur.

4) The Polar Express

Polar Express izle, Polar express

2004 ABD yapımı olan yönetmenliğini Robert Zemeckis’in üstlendiği animasyon türündeki bu film çocuk filmi gibi dursa da yetişkinler tarafından da oldukça sevilmektedir. Yaşadığı bazı kötü olaylar sebebiyle Noel Babaya inancı kalmayan bir çocuğun bir gece, trene atlayarak Noel Babanın yaşadığı Kuzey Kutbu’na doğru yol almasını konu alır.

5) How the Grinch Stole Christmas

How_The_Grinch_Stole_Christmas_WIDE

Grinch olarak da bilinen bu film 2000 yılında yayınlanmış bir ABD yapımıdır. Ayrıca Theodor Seuss Geisel ya da takma adıyla Dr. Seuss, tarafından yazılmış ünlü bir çocuk klasiğidir. Filmde Grinch karakterini Jim Carrey canlandırmıştır. Ayrıca film en iyi makyaj dalında Akademi ödülünü kazanmıştır. Film Whoville isimli ufak bir kasabada geçer, kasaba halkı diğer insanlara çok güzel hediyeler almayı amaç edinmiştir fakat Grinch, Noel’den ve onun getirdiği her şeyden nefret etmektedir. Grinch, bu halkı pişman etmek için elinden geleni yapmaya çalışır. Filmin yönetmenliğini Ron Howard yapmıştır.

BONUS

90’ların en sevilen sitcomlarından biri olan 10 sezon boyunca devam etmiş olan efsane Friends dizisinin tüm Noel bölümleri işte karşınızda!

  1. Sezon 9. Bölüm: The One with Phoebe’s Dad
  2. Sezon 10. Bölüm: The One Where Rachel Quits
  3. Sezon 10. Bölüm: The One with the Girl from Poughkeepsie
  4. Sezon 10. Bölüm: The One with the Inappropriate Sister
  5. Sezon 10. Bölüm: The One with the Routine
  6. Sezon 10. Bölüm: The One with the Holiday Armadillo
  7. Sezon 11. Bölüm: The One with the Creepy Holiday Card
  8. Sezon 10. Bölüm: The One with Christmas in Tulsa

İyi Seyirler!

Şeyma Zarzavatçıoğlu

Başa dön tuşu