International

‘Yüksek Frekans’ta Selin Özdemir ile Buluştuk.

22 Nisan Perşembe akşamı evlerimize konuk olan ünlü Televizyon Yapımcısı, pozitif enerjisi ve sıcaklığıyla bizlere çok güzel dakikalar yaşattı. Sektörünün başarılı isimlerinden olan, 2009 yılından itibaren bir çok ünlü televizyon kanalında görev alan Selin Özdemir ile oldukça samimi, bol tavsiyeli bir etkinlik gerçekleştirdik.

Amerika’nın radyo ve televizyon programı olan CBS programında Türkiye temsilcisi olarak görev yaptığı yıllarda yapımcılığını üstlendiği bir belgesel sayesinde iki farklı dalda Emmy Ödülü’ne aday gösterilmiş ve başarısı sayesinde aday gösterildiği dallarda ödüle layık görülmüştür. Sadece bir tane ödülle de sınırlı kalmayarak bir yıl ardından bir Emmy Ödülü daha alarak isminden bolca söz ettirmiş ve dünyanın en kapsamlı televizyon ödülleri platformu olan Emmy Ödülleri‘nde bir Türk olarak ödüle layık görülen sayılı kişiler arasında yer almıştır.

Selin Hanım’ın uzun yıllar süren çalışma hayatından deneyimleri, verdiği tavsiyeler bizlere yol gösterici nitelikte oldu. Başarılı bir kadın olarak tüm enerjisiyle tüm akşam bizlerin sorularına cevaplar vererek aklımıza takılan şeylerin netleşmesine yardımcı oldu.

İşini severek yapmaya sık sık vurgulayan Özdemir, fikirlerimizin birçok kapıyı açtığını, kendimizi geliştirmekten asla vazgeçmemiz gerektiğinin üzerinde durdu. Katılımcılarımızın sorularını cevaplayarak sonlandırdığımız etkinlikte, Selin Özdemir’den pandemi sonrasında üniversitemizi ziyaret edip, yüz yüze görüşeceğimizin sözünü de aldık.

Birbirinden yeni etkinliklerimizde görüşmek üzere.

Gelecek, Fikir ile Gelecek! 💚

———————————————————————————–

The famous Television Producer, who was the guest of our homes on Thursday, April 22, gave us very nice moments with her positive energy and warmth. We organized a very sincere and highly recommended event with Selin Özdemir, one of the successful names of the sector, who has been working on many famous television channels since 2009.

She was nominated for an Emmy Award in two different branches thanks to a documentary that he produced during his years as a representative of Turkey on the CBS program which a radio and television program of America, and was awarded in the branches where he was nominated for his success. ​Not limited to just one award, she received another Emmy Award a year later, making her name widely mentioned and was among the few people who were deemed worthy of a Turkish award at the Emmy Awards, the world’s most comprehensive television awards platform.

Selin Hanım’s experiences from her long years of working life and the advice she gave were guiding us. As a successful woman, she helped to clarify the things we had in our minds by answering our questions all evening with all her energy.

Özdemir emphasized that our ideas open many doors and that we should never stop improving ourselves. In the event, which we ended by answering the questions of our participants, we also got the word from Selin Özdemir that we will visit our university and meet face to face after the pandemic.

See you at our new events.💚

Başa dön tuşu